ABOUT ILAD
 

İLAD üyesi değerli hoca Kayıhan Güven’i yitirdikİLAD üyesi değerli hoca Kayıhan Güven’i yitirdikDerneğimizin üyelerinden,  değerli hocamız Kayıhan Güven yaşama veda etti.  Yıllardır Marmara Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve son olarak Aydın Üniversitesi Gazetecilik bölümünde öğretim görevlisi olarak görev yapan Kayıhan Güven, erken yaşta aramızdan ayrıldı. Ders verdiği üniversitelerde kurduğu haber ajanslarıyla yüzlerce öğrenciyi mesleğe kazandıran Güven'in çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşama veda ettiği belirtildi.

Kayıhan Güven, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde kurduğu Mil-Ha Haber ajansının kapatılması üzerine, ajansta yetiştirdiği öğrencileri ile 3 yıl kadar İLAD’ın Beyoğlu’ndaki ofisinde ajansı yaşatmak için öğrencileri ile emek vermişti. Kayıhan hoca ayrıca İLAD için sergiler düzenlemişti ve fotoğrafları halen İLAD ofisinin duvarlarında yer almaktadır.

Gittiği her üniversitede kurduğu haber ajanslarıyla yüzlerce öğrenciyi profesyonel hayata kazandıran Güven, genç kuşak gazetecilerin hocası olarak da biliniyordu. Derslerinde daha çok röportaj teknikleri ve fotoğraf çekmenin inceliklerini anlatan Güven’in yine öğrencileriyle birlikte çıkardığı çok sayıda dergi ve kitap bulunuyor.

Kayıhan Güven kimdir?
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini almıştır. Yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Bölümü Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. Güven, lisans hayatında hukuk eğitimi almasına rağmen tercihini gazetecilikten yana kullanarak akademisyenliğe geçiş yapmıştır.

Yeditepe Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesi’nde öğretim görevliliği yapmıştır. 2011 yılından itibaren İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde öğretim görevliliği yapan Güven, bölüm bünyesinde bulunan İstanbul Aydın Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni görevini de yürütmekteydi. Çalışma alanları fotoğraf teknikleri, söyleşi ve röportaj konularını oluşturmaktadır.